Sezon w teatrze

Napisali o nas

Sezon w teatrze

Źródło: Tygodnik Nowy

PIŁA. Przyzwyczailiśmy się widzieć aktorów TEATRU WIRTUALNEGO w pokazach ogniowych - jak choćby "Ognisty Św. Mikołaj" realizowanym dla małych pacjentów pilskiego szpitala, czy takich widowiskach plenerowych jak "Kwiat Peruna". Nie jest to jednak jedyne pole działań Wirtualnych...

Jest nim również działanie sceniczne, słowo. Bowiem "wirtualny" ,mając wspólny rdzeń ze słowem "wirtuoz", rozumiany jest w Teatrze Pilskiego Domu Kultury jako "ten który może zostać wirtuozem", "potencjalnie możliwy". Potwierdzeniem, że te ambitne założenia się realizują, są sukcesy aktorów biorących udział w konkursach recytatorskich.

Ostatnio, w Miejskim Konkursie Recytatorskim "Mój ulubiony wiersz" ( którego poziom z roku na rok staje się coraz wyższy) w kategorii uczniów szkół gimnazjalnych pierwszą nagrodę zdobyła Konstancja Łazowa. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych, druga nagrodę zdobyła Marta Wylegała.

Również, prowadząca od 20 lat Teatr, Ewelina Wyrzykowska została laureatką prestiżowego Ogólnopolskiego Turnieju Sztuki Recytatorskiej " Zapalona Świeca". Ten mistrzowski konkurs, do którego organizatorzy zapraszają wyłącznie laureatów pozostałych konkursów ogólnopolskich, jest legendą na mapie sztuki słowa.

Warto, podsumowując mijający rok TEATRU WIRTUALNEGO, przypomnieć również o spotkaniach z muzyką źródeł. Cykl "HERBARTKA Z TRADYCJĄ", prezentowany był w sali prób teatru. Nie można zapomnieć również o warsztatach aktorskich, realizowanych wspólnie z absolwentami Studia Teatralnego ROE z Poznania, jak i o zapoczątkowanym cyklu edukacji teatralnej dla przedszkolaków.

Oby przyszły rok był jeszcze bardziej obfitujący w sukcesy i dokonania...

D. Łoboda