Teatr Wirtualny przed nową premierą

Napisali o nas

Teatr Wirtualny przed nową premierą

Źródło: dzienniknowy

Już po raz drugi w tym sezonie w Pilskim Domu kultury 19 i 20 kwietnia odbyły się warsztaty wokalne.

Autorem koncepcji warsztatów jest Ewelina Wyrzykowska, reżyser Teatru Wirtualnego. Zajęcia poprowadził Witold Kozłowski - niegdyś współpracownik legendarnego Teatru Gardzienice, także wrocławskich teatrów "Pieśń Kozła" i "Kaląg". Jest on trenerem pracy z głosem, nauczycielem techniki tzw. śpiewu białego z wieloletnią praktyką wokalisty. Zrealizował wiele programów upowszechniających kulturę słowiańską, w ramach wrocławskiej Fundacji OVO Dla Kultury i Edukacji.

W czasie zajęć warsztatowych, zespół miał okazje zapoznać się z technikami działań opartych na tzw. organicznej metodzie pracy z aktorem. Dla wielu osób było to przekraczanie własnych ograniczeń, zobaczenie że pozornie proste elementy wymagają ogromnego skupienia. Na własnym ruchu, jak i na działaniach partnera. Ćwiczenia pod kierunkiem Witolda Kozłowskiego pozwoliły również odkrywać , że to co z pozoru wydaje się niezwykle skomplikowane nie musi wymagać siły. Można harmonijnie śpiewać wielogłosowe pieśni równocześnie wykonując elementy akrobatyczne!

Dwudniowe zajęcia aktorsko-głosowe były elementem przygotowań do nowej premiery w Teatrze Wirtualnym. Ponieważ przesądy sceniczne nie pozwalają na uchylenie rąbka tajemnicy sympatyków pilskiego Teatru na razie zapraszamy na pokazy plenerowe. Najbliższy odbędzie się w czasie Nocy Muzeów. Będzie to adresowany do najmłodszej publiczności happening pt. "Grabajki" . Nie zbraknie też przy innych okazjach, pokazów widowiskowego tańca z ogniem.