Teatr Wirtualny w cieście

Napisali o nas

Teatr Wirtualny w cieście

Źródło: Fakty Pilskie

PIŁA. W ramach kończącej tegoroczne XIII Nadnoteckie Dni Literatury biesiady literackiej, pilski Teatr Wirtualny pokazał spektakl "Człowiek poezji". Ewelina Wyrzykowska oraz Paulina Woźniak lepiły z kawałków emocji, zdarzeń, myśli, doświadczeń szkielet poetycki mieszkańca naszej planety.

Aby zwizualizować obecnym jak mniej więcej może wyglądać proces nasiąkania nie obarczonego jeszcze doświadczeniami człowieka emocjami, przeżyciami, doświadczeniami - użyły... ciasta. A aby pokazać, jak można treścią wypełnić puste dusze - rozwieszonych w sali wystawowej BWA przeróżnych strojów: łachmaniarza, dżentelmena, damy, urzędniczki.

Ciasto powoli, po kawałku, wypełniało pusty obrys ludzkiej sylwetki, w miarę jak jej właściciel poznawał rzeczywistość (wyczytaną i wyrecytowaną poetycko przez aktorki), a w puste bezpersonalne ubrania wpełzały kolejno ciekawe osobowości: znękane, uwzioślone, szczęśliwe, smutne, poniżone, docenione, JAKIEŚ.

Spektakl Teatru Wirtualnego tematyką wpasował się idealnie w treści jakie niosła z sobą literacka biesiada: twórzmy razem poezję, wszystko jest poezją, każdy jest poetą, w najmniejszym doświadczeniu jest sens, jest nauka i są przeżycia, które warto kolekcjonować, o których warto pamiętać, których nie wolno się wstydzić, które po prostu nas tworzą.

Teatr Wirtualny istnieje od 1989 roku.

Prowadzi go Ewelina Wyrzykowska, człowiek teatru, socjolog i logopeda. Członkami teatru są uczniowie i studenci różnych uczelni.

W kręgu zainteresowań grupy, mieści się zarówno słowo któremu poświęcone zostały spektakle poetyckie- choćby "Nic słów", "Gałczyński project", "Frunąć", jak i też obraz - w spektaklach "Dowód tożsamości" czy "Miniatura".

Inną sferą działań teatru są spektakle i widowiska plenerowe, np. związane z Nocą Świętojańską, czy takie jak "Wytańczyć ogień".